facebook

21.04.2015 Wojciech Zubala „Chlorofile”

26 września, 2019

Wojciech Zubala. Malarz i fotografik. Autor prac z pogranicza rzeźby i tkaniny eksperymentalnej. Urodził się w 1964 roku. Profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa.
Jest autorem prac, w których obok poszukiwań formalnych determinowanych tworzywem pojawia się tematyka dotykająca podstawowych problemów egzystencjalnych. Wczesne prace oscylują między obrazem, rzeźbą i tkaniną eksperymentalną – powstają wtedy obiekty przestrzenne. Od połowy lat dziewięćdziesiątych głównym środkiem jego wypowiedzi artystycznej staje się malarstwo. Artysta odchodzi od bezpośredniego przedstawiania rzeczywistości zastępując realność kompozycjami malarskimi budowanymi ekspresyjnym gestem. Ważnym elementem tworzonych obrazów jest sam proces kreacji. Poza malarstwem zajmuje się fotografią osadzoną w duchu egzystencjalizmu i eschatologii.

Laureat wielu wyróżnień na międzynarodowych konkursach fotograficznych. W swoim dorobku ma ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 40 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

© 2014 ABCGALLERY. All rights reserved.
Strony internetowe Poznań